Türkiye tarihi için önemli bir merkez noktası olan Edirne ili, birbirinden güzel ve doğal köprüleri, milli parkları ve de tarihi yapıları ile adeta bir medeniyet beşiği konumundadır. Bölge tarihine bakıldığında yöreye ilk kez yerleşim sağlayacak olanların Traklar soyundan gelen Odrisler'dir.

Odrislerden sonra ise Makedonyalılar, sonrasında ise bir çok uygarlık, en son aşamada ise Türkler bu verimli toprakları ele geçirmeyi başarmışlardır. Edirne ilinin en önemli özelliklerinden biri de 88 yıl boyunca Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapmış olmasıdır. Burayı ziyaret etmek isteyenlerin Selimiye Camii Külliyesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Saatli Kule, Adalet Kasrı, Üş Şefereli Cami ve de Eski Cami'yi mutlaka ziyaret etmeleri önerilmektedir.

Edirne doğal güzellikleri içerisinde yer alan bir çok cafe ve kantin gibi sosyal tesis alanlar, müşterilerin keyifli bir zaman geçirmeleri için özel olarak dizayn edilmiştir. Yöre halkı genel olarak sandalye imalatçısı mesleği ile ilgilenir. Burada üretilmiş olan banket masa, tornalı masa ve birbirinden şık yemek masası modelleri büyük bir ün yakalamıştır.