Sandalye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


    Sandalye denince sınırsız çeşit ve modellerin içerisinde nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğunu seçmek çokta kolay bir iş değildir. Sandalye seçiminde karar verme sürecinde dikkat etmeniz gereken başlıca hususlar şunlardır; öncelikle sandalyenizi kullanacağınız mekanın özelliklerine uygun bir şeçim yapmalısınız. Sandalyeyi kullanacağınız mekan restoran, cafe veya otel gibi yerler ise bu durumda sandalyeniz yoğun trafiğe dayanacak özellikte olmalıdır ayrıca seçilecek ürünün modeli de sağlamlığı kadar önemlidir sandalyenizin cinsi projenize uygun olmalıdır klasik bir mekana klasik ürünler modern bir mekana ise modern bir sandalye seçmelisiniz.

Modern Ahşap Sandalye

Bunun yansıra sandalyeler dış ve iç mekan olmak üzere iki farklı ortam için farklı malzemelerden imal edilmektedir ve seçiminiz yaparken bu hususa dikkat etmelisiniz kullanacağınız ortamın şartlarına uygun bir seçim çok önemlidir. Günümüzde birçok farklı materyal kullanılarak imal edilen sandalye çeşitleri ile karşı karşıyayız bunlar; Ahşap Sandalyeler, Metal Sandalyeler, Metal veya Alüminyum Döküm Sandalyeler, Alüminyum Sandalyeler, Plastik sandalyeler vb. :

Modern Cafe Sandalyesi

Tabii ki her malzeme cinsinin de kendi içerisinde birçok farklı malzeme seçeneği vardır. Ticari bir yeriniz için sandalye seçimi yapıyorsanız bir iç mimardan destek almanızda fayda vardır eğer bir iç mimarınız yoksa bu konuda firmamız satış uzmanlarından bilgi ve tecrübe desteği alabilirsiniz. Sandalye denince sınırsız çeşit ve modellerin içerisinde nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğunu seçmek çokta kolay bir iş değildir. Sandalye seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken konu nerede kullanılacağıdır. Bunun yanı sıra kullanılan alana göre boyutu ve şeklide önemlidir seçim yaparken. Yemek masasının yanına sandalye seçerken masanın rengine, malzemesine göre seçilip ona göre alınmalıdır. Sandalyenin boyutu, masanın boyutuna göre ayarlanmalıdır. Örneğin fazla büyük olmayan bir masaya çok geniş sandalyeler güzel olmayacaktır ya da koyu masaya çok açık renklerde sandalye seçimi iyi durmayacaktır.

   Balkona sandalye seçerken yaz kış kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir. kışın yağmurlarda ıslandığı zaman şekli bozulmayacak, yazın güneşte rengi solmayacak bir sandalye çeşidi alınmalıdır. Balkonun metrekaresi de sandalye seçimi yaparken önemlidir. Eğer balkon ufak ise katlanabilir sandalyeler tercih etmek daha doğru olacaktır.  BURADAN  tüm sandalye kategorilerine ulaşabilirsiniz...