Sandalye Ayakları Nasıl Takılır?

Evinizde veya ofisinizde her gün kullandığınız hatta hayatımızın ve hayatınızın birçok aşamasında yer işgal eden aynı zaman da yer işgal etmesinin yanı sıra hayatımızda birçok kolaylık sağlayan sandalyelerimiz de sık olarak karşılaştığımız bir sorun olan sandalye veya sandalyelerin ayaklarının kırılması durumu her zaman önümüze çıkıyor.

Bu gibi durumlarda genel olarak akla ilk gelen sandalyeci veya mobilyacıya giderek sandalyenizi tamir ettirmektir. Fakat bir mobilyacı veya sandalyeciye gitmeden ya da gitseniz dahi bir daha ki sefere kendiniz yapmak istiyorsanız işte bu yazıda size sandalye ayakları nasıl takılır gibi bir soru kapsamında yardımcı olacağız.

Sandalyenizin ayakları kırıldı veya bir yerden bir yere taşırken bir darbe sonucu yerinden çıktı. Dahası aldığı darbe ile beraber oynamaya başladı bu gibi durumlar da siz de sandalyenizin ayağını tamir etmek ya da daha da sağlamlaştırmak istiyorsunuz. Kırılan veya çıkan ayağı bulunan sandalyenizin ya da sandalyelerinizin öncelikle sağlam olmayan ayaklarının sağlam olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun yanı sıra tabi ki ahşap sandalye değil de ofis koltuğu için ne yapmalısınız bunu da açıklayacağız. Ahşap sandalyeler için öncelikle yapmanız gereken ayağı güzel bir şekil de zımparalamak daha sonrasın da ayağınızın terazisini de kontrol etmelisiniz bu gibi işlemlerden sonra siz e gerekli olan malzemeler ahşap malzemede yapıştırıcı olarak kullanılan tutkaldır. Tutkalınızı sandalye ayağınızı oturtacağınız yere veya sandalyenizin o yere denk gelecek kısmına fazla aşırıya kaçmamak şartı ile sürmelisiniz. Bu işlemden sonra yapmanız gereken sandalyenizin ayağını yerine ya da oyuğuna oturtmaktır. Daha sonra ise sağlam bir şekilde yapışması için sandalyenizin ayağını mengene denilen pres ile preslemeniz gerekir. Elbette ki eviniz de mengene bulunmayabilir bu gibi durumlar da ise lastik veya ip yardımı ile presleme işleminizi rahatça halledebilirsiniz. Eğer sandalyeniz ahşap değil de demir ise yapmanız gereken müdahale şudur eğer eliniz de bir kaynak makinası var ise sandalyenizin ayağını kaynatmak eğer bu malzeme eliniz de bulunmuyor ise bir usta tarafından kaynatılması gerekir.

Sandalye ürününüz bir ofis sandalyesi ve siz de ayağını takmak istiyorsanız. Bunun için yapmanız gereken ise eğer vidalı veya yerine oturtmalı bir ayak ise bu sefer öncelikle sandalyenizin ayağın da kullanılan vida büyüklüğün de vida ve ayrıca ona uygun bir anahtar ile sandalyenizin ayağını takabilirsiniz.