Sakarya, Marmara Bölgesi’nin kuzeydoğu bölümünde yer alan büyük bir şehirdir. İlin doğu kısmında Bolu ve Düzce, güneyinde Bilecik ve batısında ise Kocaeli bulunmaktadır.

Bir diğer ismi ile de Adapazarı olarak isimlendirilen kentte sanayi ve tarım oldukça gelişmiştir. Bitki örtüsü, tarihi güzellikleri ve de coğrafi yapısı ile de kesinlikle görülmeye değer bir güzellik olduğunu söylemek mümkündür. Sakarya ili özellikle de kültürel anlamda son derece kendisini geliştirmiş bir kent olarak karşımıza çıkar.


Sakarya Sandalye
Sakarya Sandalye

Mobilya sektörünün yanı sıra sosyal tesis anlamında da ön plana çıkan Sakarya’nın tarihsel anlamdaki gelişim süreci gerçekten araştırılmaya değer… Kent; Akyazı, Ferizli, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kocaali, Geyve, Kaynarca, Pamukova ve de Sapanca gibi ilçeleri bulunur.

Sakarya’nın tarihi cafe ve de restoranlarında birbirinden güzel ve de şık mor rattan sandalyeler, teak sandalyeler ve de beyaz ahşap klasik kollu sandalye modelleri bulunur. Bu tür mekanlarda hem keyifli zaman geçirebilir hem de tarihin içerisinde keşifler yapabilirsiniz.