Rahat Bir Döşemeli Sandalye Seçmek için İpuçları

Döşemeli bir sandalye seçmenin gerçek nedeni : konfor .

Evet, dekorasyon ve renk önemli, sandalyenin ev dekorunuza uyması gerekir ancak rahat bir ortam seçtiğiniz için birini seçin. Döşemeli bir sandalye genellikle rahatlamak için kullandığınız basit sandalyedir.

Rahat bir sandalye bulmak boyunuzu, kilonuzu, oturma şeklinizi ve ağırlık merkezinizi düşünmenizi gerektirir. Rahat olmak için, bir sandalye bedeninize ve bedeninize tam olarak oturmalıdır. Sandalyenin her parçası size mükemmel bir şekilde uymalıdır.

Sandalye Oturma Yüzeyi

Sandalye oturma yüzeyi, döşemeli bir sandalyenin muhtemelen en kritik özelliğidir, çünkü kilonuzu destekler. Bir sandalye için alışveriş yaparken, aşağıdaki koltuk elemanlarını göz önünde bulundurun:

esnek sırt esnek sırt dayama

  • Hissedin : Oturma yüzeyi otuurunca yumuşak hissettirmeli ama aynı zamanda sağlam bir destek sunmalı. Minder veya Sünger çok fazla batarsa, sandalyeden çıkmak için mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Çok sertse, sandalyede oturduktan sonra kısa bir süre için bile rahatsız olabilirsiniz.
  • Açı : Uyluklarınız yere dik olmalıdır, çünkü dizleriniz yukarı veya aşağıya bakıyorsa rahat edemezsiniz. Size uygun bir koltuk yüksekliği arayın. Çoğu sandalye koltukta yaklaşık 18 inç (45,72 cm) yüksekliğindedir, ancak vücut şeklinize uyması için daha yüksek veya daha düşük koltuklar bulabilirsiniz.
  • Derinlik : Eğer daha uzun boyluysanız, bacaklarınızın uzunluğunu kolayca alabilecek derinliğe sahip bir koltuk arayın. Çok uzun değilseniz ya da kötü dizlerden mustaripseniz, sığ bir derinlik iyidir. İdeal olarak, sandalyenin tam arkasına oturabilmeniz gerekir; böylece sandalyenin alt kısmı çok fazla baskı uygulamadan baldırlarınıza dokunur.
  • Genişlik : Daha geniş bir sandalye geniş oturma yüzeyi ile rahatlık sağlar. 1,5 sandalye genişliğine sahip bir oturma yüzeyi konforunuzu maksimum seviyeye taşır.


döşemeli sandalye

Sırt Yüzeyi

Sandalye sırtlıkları yüksek veya alçak olabilir, ancak sırt, alt sırtına bel desteği vermek için çoğunlukla oradadır. Sandalyenizde televizyon izler veya yaslanırsanız, biraz boyun desteği veren bir sırt da isteyebilirsiniz. Alt sırtlı sandalyeler konuşmalar için iyidir, çünkü içlerinde daha dik durma eğilimindedir, ancak uzanmak için iyi değildirler.

İki temel sırt tipi vardır: sıkı bir yüzey veya gevşek yastıkları olanlar. Hangisinin size daha çekici görüneceğini seçebilirsiniz ancak rahatlık arıyorsanız, minderler sandalyeyi biraz daha rahat yapar. Ayrıca bir kombinasyonu da seçebilirsiniz - sırt kısmı sıkı ve yastıklı bir sandalye..

ahşap kollu sandalye modern ahşap kollu sandalye

Kollu Sandalye

Kollu bir sandalye seçip seçmemek tamamen kişisel tercih meselesidir. Bu, nasıl oturduğunuza ve o sandalyede ne sıklıkla ya da ne kadar oturduğunuza bağlıdır . Sırt hafifçe kenarlardan içe doğru kıvrılırsa, gerçek kol dayamalar olmadan da biraz destek alabilirsiniz.

Sandalye Kolları, misafirlerin ziyaret ettiği zamanlar gibi sadece ara sıra kullanılan bir sandalye için daha az önemlidir.

Sandalye Kolları birçok modelde yapılabilir. Döşemeli veya sert olabilirler ve ahşap veya metal veya başka bir malzemeden yapılabilirler. Ya da, kollar üstte yastıklı olabilir. Bir sandalyeyi test ederken, kollarınızın doğal olarak sandalye koluna düzgün oturduğuna ve garip hissettirmedine dikkat edin.