Mekanik katlanır masalar, yatar masalar

Masa, ev mobilyalarının temel bir parçasıdır. Genellikle bir dizi bacak, sütun veya keçi tarafından desteklenen düz bir üst kısımdan oluşur. Üst kısım taş, metal, ahşap veya plastik gibi sentetik bir malzemeden yapılabilir. Masalar, en temel olanı masanın sabit bir masa mı yoksa mekanik bir masa mı olduğu birkaç kriterden birine ayrılabilir. Sabit bir masa, hafıza boyutunu genişletmek veya azaltmak için hiçbir şekilde hareket etmeyen bir ani yükselmeye sahiptir. Sabit masalardaki masa üstleri oldukça büyük olabilir ve tek bir sütun veya kaide ile taşınabilir. Mekanik masalarda yer kazanmak veya daha esnek hale getirmek için bir şekilde hareket ettirilebilen, katlanabilen, düşürülebilen veya yeniden yapılandırılabilen üst kısımlar veya bacaklar vardır.

Mekanik masalar katlanır masalar, yatar masalar.Masalar daha çok, üretildikleri malzeme, tasarlanma amacı, kabul ettikleri şekil ve eklenen dekorasyon tarzı gibi diğer kriterler ile gruplanır. Stil, masanın son derece önemli bir parçasıdır. Masanın görünümü birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunlar arasında değişen stilistik tercihler, masaya çeşitli malzemeler hazırlayan teknolojideki ilerlemeler ya da inşası için yöntemler ve yeni insan faaliyetlerinin ya da ihtiyaçlarının sonucu olan yeni masa biçimleri yer alıyor.

Bu ülkede satın alınan masalar en çok ahşaptan kitlesel üretilir ve asgari beceri ile yapılabilir. Türk Stili masaları akçaağaç, meşe veya kızılağaç gibi yerli sert ağaçlardan veya çam gibi yumuşak ağaçlardan yapılabilir. Klasik Amerikan ahşap masaları, lekesiz veya sızdırmazlık maddesi olmadan işlenmeden üretilebilir veya standart veya özel tasarımlarda kullanıma hazır satın alınabilir. Bazı masa üreticileri evde yer almaktadır; Bunlar, bir dolap üreticisi tarafından yapılması gereken ısmarlama veya özel yapım mobilya parçaları olarak kabul edilir.