Kırşehir kenti Hititler dönemindeki varlığı ile tarih sahnesinde boy göstermeye başlamıştır. Bölge hem yöresel güzellikleri ile hem de tarihi yapıları ile mutlaka gezip görülmesi gereken yerlere sahiptir.

Kırşehir iline gidenlerin; Seyfe Gölü Kuş Cenneti, Kırşehir Müzesi, Aşık Paşa Türbesi, Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, Kesikköprü Kervansarayı ve Mucur Yeraltı Şehri'ni görmeleri tavsiye edilmektedir.

Genel olarak tarihi mekanların yakınında konumlandırılmış olan otel, çay bahçesi ve de pastane gibi sosyal tesis alanları, yöreyi ziyaret edenlerin oldukça keyifli zaman geçirmelerini sağlamaktadır. Kırşehir ili içerisinde ulaşım oldukça basit olmakla birlikte, yöresel özellikler açısında zengin bir kent olması nedeniyle de, nostaljik anlar geçirmek mümkün olacaktır.Yöre halkı genel olarak sandalye imalatçısı mesleği ile ön plana çıkar. Özellikle de burada üretilmiş olan iroko masalar, çam masalar, nikah masa takımı, banket masa, tornalı masa ve yemek masası modelleri ülke çapında popülerleşmiştir.