Kahramanmaraş ili ve çevre ilçeleri tarih öncesi dönemlerden günümüzde kadar gelen son derece uzun bir geçmişe sahiptir.

Bölgede yapılan çeşitli kazı çalışmaları sonucunda yörenin tam 16 bin yıllık tarihi geçmişe tanıklık ettiğini görmek mümkündür. Bölgede mutlaka gezip görülmesi gereken yerler arasında Tekir vadisi ve de Döngel Köyü mağaraları yer alır.

Aynı zamanda Kahramanmaraş ilinin ilçelerinde de antik çağdan kalma bir çok eser bulunmuştur. Elde edilen bilgiler neticesinde buradaki ilk yaşamın Paleolitik çağdan beri devam ettiği görülmüştür.Bölgenin genellikle tarihi mekanları ve doğal güzellikleri içerisinde bulunan cafe, pastane ve de çay bahçesi gibi birbirinden güzel ve şık sosyal tesis alanları dikkat çeker. Çeşitli mekanlarda bulunan koltuk ve berjer modelleri ile ziyaretçilerin konforu ön plana çıkarılmıştır. Yöre halkı genel olarak, sandalye üreticisi mesleği ile ilgilenir. Kahramanmaraş kentinde üretilen döküm masa ayakları ve metal ayaklı laminant masa ünlüdür.

Etnik modellerin ve el işçiliğinin muhteşem birleşimi ile bezenmiş Kahramanmaraş el oyması sandalye çeşitleri göz zevkinize hitap ediyor. Detaylar için bizi arayabilirsiniz.