Evinize Uygun 10 Masa Modeli

Evinizi dekore etmek için alışveriş yapmak başlangıçta stresli olabilir (mağazada onu sevdiniz, ama oturma odanızda veya yemek odanızda şimdi farklı görünüyor.)

Öyleyse, en önemli şeyleri önce yoldan çıkaralım : birincisi, sadece diğerlerinin olduğu gibi herhangi bir masaya ihtiyacınız olduğunu varsaymak bir hatadır.

Aynı şekilde, bir masanın tamamen dekoratif olması gerektiğini varsaymak ta bir hatadır.

Aslında, iyi iç tasarım sadece hoş görünmüyor; Evinizde geçirdiğiniz zamanı da güzelleştirir.


Ancak, masalar hakkında kafanız karışması kolaydır; Mutfakta bariz amaç dışında, ahşap masa ve katlanır masa gibi masa isimleri genellikle işlev veya stil düşünülmeden alınır.

Aklınızdaki Masa kargaşasına son veriyoruz. Günümüzün masaları hakkındaki kılavuz yazımız size yardımcı olacak.

Masa Çeşitleri

Aklınızdaki Masa kargaşasına son veriyoruz. Günümüzün masaları hakkındaki kılavuz yazımız size yardımcı olacak.

Kaç tane farklı türde masa bulunduğundan ve burada vurgulamak istediğimiz şeyden zaten bahsettik, masanın adının bir önemi yok - önemli olan masanın size ve amaçlarınıza uygun olması. İlk masamızla başlayalım.

Oturma odası masaları

Masalar, güzelliği ve işlevi birleştiren küçük yardımcı masalardır.

 1. Sehpa, Çay Masası
 2. Bir sehpa genellikle bir oturma odasında veya oturma alanında kullanılır ve kanepenin önüne yerleştirilir. Üzerine yiyecek yerleştirebilir, içebilir veya sehpa kitaplarını, bitkileri veya küçük bibloları görüntülemek için kullanabilirsiniz.


 3. Yan Masa, Tepsi Masa
 4. Vurgu masası, bitiş masaları, sehpalar ve konsol masaları dahil olmak üzere çeşitli masa tiplerini kapsayan açık bir terimdir. Bir sandık, antika bir sandalye veya bir raf aksan tabloları olarak ikiye katlayabilir.

 5. Dresuar
 6. Dresuar genellikle uç masalarla (koltuk masaları olarak da bilinir) birbirlerinin yerine kullanılır, çünkü uzun, ince ve dardır ve kanepenin arkasına veya giriş yoluna iyi otururlar. Fazladan bir boyuta ya da sadece anahtarlarınızı fırlatacak bir yere ihtiyacınız varsa, ön kapının yanındaki konsol masası kendisini çok kullanışlı hale getirir.

 7. Yan Sehpa
 8. Adından da anlaşılacağı gibi, bir yan masa bir kanepenin yanına oturur ve bir lamba ya da içeçek için harika bir yer sağlar.

 9. C Masa
 10. Bir sehpa genellikle bir oturma odasında veya oturma alanında kullanılır ve kanepenin önüne yerleştirilir. Üzerine yiyecek yerleştirebilir, içebilir veya sehpa kitaplarını, bitkileri veya küçük bibloları görüntülemek için kullanabilirsiniz.

 11. İçecek Bistro Masası
 12. Küçük ve birkaç içecek için yeterli alana sahiptir.Uzun olabilirler ancak genellikle daha kısadır.

 13. Koltuk Yanı Masası
 14. Daha önce de belirtildiği gibi, bir koltuk yanı masası pratikte sehpa ile aynı işlevi görür.

 15. İstiflenebilir iç içe geçebilen masa
 16. Bir tür sehpa veya yan masa olabilir; ayrıca iki ya da daha fazla masası vardır. Boş alan isteyen kullanıcılar için mükemmel bir seçenek.

 17. Davul Masa
 18. Davul masası 1700'lerde oluşturuldu ve ağır, dairesel bir masadır. Bazen bir sandalyeye oturacak kadar uzun, bazen raflardan veya çekmecelerden ve deriden yapılmış bir yapıdan oluşur.

 19. Fuaye(Antre) Raflı Masa
 20. Sıradaki Masa, raflı masa olan fuaye masası dediğimiz şeydir. Tüm antreler böyle bir masaya sahip değiller ama güzel bir rahatlık. Çoğu zaman arka taraf duvara dayanır.