Erzurum, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi dokuzuncu şehri. 2015 itibarıyla 779.321 kişilik nüfusa sahiptir ve 999 kişi göç vermiştir.Nüfus bakımından Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük üçüncü ilidir. Denizden yüksekliği yaklaşık 1900 m olan Erzurum, tarihin ilk dönemlerinden beri yerleşim yeridir. Şehir, tarihî eserleri ve kış sporları tesisleriyle de tanınır. Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en büyük dördüncü ili olan Erzurum'da, temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olup şehir son yıllarda kış turizmiyle de öne çıkmaktadır. Soğuk iklimi sebebiyle sanayisi gelişmemiştir. 25.066 km² yüzölçümüne sahip il arazisinin %15,17'si tarımsal amaçlı olarak kullanılabilir konumdadır.

Bölge halkı yerel tarihine çok düşkündür. Bu nedenle ilde yer alan tüm tarihi yerler ve mekanlar özenle kullanılmakta ve korunmaktadır. Özellikle de otel ve restoran gibi işletmelerden ziyade daha geleneksel olan kantin ve çay bahçesi gibi oluşumlar ön plandadır.

Erzurum Merkez sosyal tesis yönünden güçlü bir yapıdadır. İşletmelerde genellikle ahşap tonet sandalye ve polyester masa kullanımına özen gösterilmektedir. Bölge Fırat Havzasının çevresinde yer aldığından doğallık ön plandadır. Yöresel lezzetler açısından da bir hayli zengin topraklar olduğunu söylemek mümkündür.

Erzurum Sandalye İmalatı yapan firmamız sizlere farklı model ve renkte yüzlerce ürünü sitesinde sunmaktadır.