Doğru Cafe Mobilyası Nasıl Seçilir

Cafe girişimlerinizi etkileyebilecek ve bozabilecek birçok faktör vardır. Her şey açık bir şekilde ne tür bir cafeye sahip olduğunuza veya oluşturmak istediğinize bağlı. Cafenin tasarımı ve içine yerleştirmeyi seçtiğiniz mobilyalar, yalnızca sizin için değil, kahve ve çay içmek için birçok cafe arasından birini seçen müşteriler için de büyük bir fark oluşturacaktır.

Restoran masaları ve sandalyeleri, cafelerin yanı sıra restoranlar için de değerli varlıklar olarak kabul edilir. Belirli bir alan için farklı hareketleri yansıtır. Bir cafeye gittiğimizde, önce iç mekanlara ve mobilyalara dikkat kesilir sonra da yemek için sipariş vermeye karar veririz.

Dikkat edilmesi gereken noktalardan bazıları:

Müşteriler zor koltukları rahat bulacaklar mı, yoksa döşemeli koltukları da dahil etmek mi istiyorsunuz?

Küçük çocuklar ve bebek sandalyeleri için yiyecek içecek servisi yapabilir misiniz ?

Ofiste zor bir günün ardından biri için oturmak için rahat bir kanepe sunacak yeriniz olacak mı?

Ayrıca konfor seviyesi, dayanıklılık, sürdürülebilirlik, değerlilik, malzeme ve daha birçok şey hakkında düşünün.

Peki sandalye ve masaların ölçüsü ne kadar?


İdeal olarak cafenizdeki masa ve sandalyelerin miktarını en üst düzeye çıkarmak, aynı zamanda insanları sıkmamaya ve müşterileri için güzel bir deneyim haline getirmeye çalışmak istersiniz.

Ayrıca, personelin ve müşterilerin sandalye ve masaların etrafında dolaşmak için yeterli alana sahip olmalarını sağlamalısınız. Kafe alanınızı ölçtükten sonra kağıda planlamak için kaç kişiyi planlayın. İdeal olarak, masalar arasında 70-80 cm gerekir. Bu size seçebileceğiniz masa ve sandalyelerin büyüklüğü hakkında iyi bir fikir verecektir.

Cafe insanların uzun saatler oturma zamanlarına ihtiyaç duyduğu alanlarda, rahatlamak için en iyi seçim olacağı için düşük seviyeli veya orta yükseklikteki sandalyeleri düşünmeniz gerekir. Ayrıca, müşterinin deneyimini baştan sona keyifli hale getiren sandalyenin ağırlığını da kontrol edin.

Cafe koltukları ve masaları, ayrıca kirişli oturma, sedir ve kanepeler dahil özel mobilyalar da yapıyoruz.Bu yüzden ne sunmamız gerektiğini sormaktan çekinmeyin.