Doğayla Dost Mobilyalar

Öncü mobilya tasarımcıları dikkatlerini sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konularına yöneltiyorlar.Öncü mobilya imalatçıları dikkatlerini sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konularına yöneltiyorlar. Çalışma yollarını yeniden düşünürken, tasarımcıların temel düşünceleri, geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımını ve amaçlarına ulaştıktan sonra sökülüp geri dönüştürülebilen ürünlerin kullanımını içerir.

Asıl amaç sadece mobilyayı tek bir hayata sahip olarak düşünmek değil, aynı zamanda birkaç sandalye olarak hizmet verdikten sonra nasıl ayrılıp yeniden kullanılacak? Gelişen trendlere uyması için tekrar döşenebilir veya boyanabilir mi? Amaç, atık depolama alanlarındaki elden çıkarmaya katkıda bulunmaktan kaçınmaktır ve bu nedenle bir 'kapalı döngü' tasarım döngüsünü dikkate almak gerekir.


Mobilyacılara göre doğayla dost mobilyalar satın almanın birçok yolu var. Ahşabın sertifikalı sürdürülebilir bir kaynaktan geldiğini kontrol etmekten geri kazanılmış malzemelerle yapıldığından emin olmak; geri dönüştürülebilir olup olmadığını kontrol etmek, kolayca sökülüp çıkarılabilir ve toksisitesi düşüktür.Ancak, daha sürdürülebilir bir yaşam biçimine bağlı kalmak, vintage satın almak, yerel satın almak ve en önemlisi, artık istemediğiniz zaman mobilyalarla ne yapılacağını düşünmek de olabilir - satın almadan önce bile.

Eko-mobilya trendinin artmasıyla birlikte, artık imalatçıların eko-şartında belirtilen şekillerin bir kısmında veya tamamında sürdürülebilir olan kaygan çağdaş mobilyalarda uzmanlaşmış birçok şirket var. Giderek daha fazla sayıda mobilya tasarımcısı, yeni sorular sorup yarattıklarını, tüketicinin aklında henüz yer almayan yepyeni bir kritere uyarlayarak, çalışma şeklini yeniden düşünüyor. Mesaj açıktır: herhangi bir mobilya parçası satın almadan önce, ne kadar süre evimizde tutabileceğimizi ve daha uzun süre daha iyi olacağımızı düşünmek çok önemlidir.

Bu, değişen ihtiyaçlarımızı sürekli olarak tahmin etmemiz gerektiği anlamına gelir; mobilyaların tekrar kullanılamaması veya geri dönüştürülememesi durumunda, satın almak bir anlam ifade etmemektedir ve bu, daha fazla tasarımcı tarafından ele alınan zorluktur. Sürdürülebilir mobilya tasarım endüstrisinin ön planda olması ve birkaç yaşam ve çeşitli kullanımlarla uyarlanabilir mobilya yapılması gittikçe daha fazla ön planda tutulmalıdır.