Cafe Sandalyesi Seçiminde 10 İpuçu - 2

Malzeme

Ahşap, rahat, iyi bir şekilde yaşlandığı ve onarımı kolay olduğu için çoğu işletme için iyidir. İyi imal edilmiş ve kullanılmış ahşap cafe sandalye veya masa, yıllar geçtikçe kendine has bir karakter kazanır.Metal dokunuşa soğuktur, ancak günümüzde popülaritesini artıran sağlam, endüstriyel bir estetik ekler. Metal sandalyeler ayrıca sağlam, güvenilir ve temizlenmesi kolaydır.Plastik Sandalyeler dayanıklılık açısından mükemmeldir, ancak yüksek kalitede değilse ucuz ve tek kullanımlık olma riski vardır. ABS (Akrilonitril bütadien stiren) ve PE (Polipropilen) gibi modern plastikler, hem parlak hem de mat olmak üzere çeşitli görünümler sunar.Akrilik sandalyeler çarpıcı, şeffaf bir görünüme sahip olabilir, ancak ışığın engellenmemiş malzemeden parlamasını sağlayan aynı kimyasal özellikler de baskı altında bükülmek yerine kırılgandır ve büyük olasılıkla esnemeye neden olur.Kompozit Sandalyeler iyi görünürler ve çok fonksiyoneldirler, kurucu malzemelerinin en iyi özelliklerini bir araya getirebilirler. Örneğin metal bir çerçeveye monte edilmiş ahşap bir koltuk, metalin düşük maliyetini ve yüksek dayanıklılığını korurken ahşabın sıcaklığını ve göreceli rahatlığını sunabilir. Kompozit tasarımlar, endüstriyel üretimdeki gelişmeler sayesinde daha uygun hale geliyor ve bu eğilimin öngörülebilir gelecek için güçlü kalması bekleniyor.

Bakım

Yanlış sandalyeyi seçerseniz bakım zaman alabilir. Bu endişeyi çok hafif bir şekilde ele almayın - önlenebilir bakım, öngörülemeyen önemli bir para ve insan gücü kaybı olabilir.

Temizlemesi zor bir kumaş seçmeyin. Geçirgen kumaşlar, leke tutmaz yiyeceklerin ve içeceklerin açık kaplarının bol olduğu bir ortam için ideal bir seçim değildir. PVC, yiyecek ve içecek ortamları için en iyi döşemeli malzeme olup, dökülmelere ve lekelere karşı dayanıklı olduğundan, nemli bir bezle silindikten sonra yenisi kadar iyi bir duruma geri dönebilir. Sert koltuklar temizlik için de iyidir, ancak uzun süre oturması en rahat olmayabilir.Dokuma ile koltuklar tavsiye edilmez. Yiyecek parçacıkları ve kir kolayca sıkışabilir ve dokunmuş yüzeyler sadece tek bir hata noktasının giderilmesini gerektirir - bir kordon ucu serbest bırakıldıktan sonra, kullanım sürecinde ve daha sonra tüm dokuma işleminde daha fazla çekme ve çekme işlemine maruz kalabilir gevşeyebilir.Cıvata ve somunlu sandalyelerin düzenli olarak sıkılmaları gerekir. En az sayıda küçük parçaya sahip sandalyeleri seçmek genellikle en iyisidir. Kaynak yapılmış çelik yapılar ve yapıştırılmış ahşap derzler çok az bakım gerektirmez. Bu mühendislik yaklaşımı aynı zamanda daha güçlü bir sandalye ortaya çıkarır.

Ağırlık ve Boyut

Boyut önemlidir. Bu restoranın oturma kapasitesini ve ortamını da belirleyebilir. Büyük masalar, geleneksel Çin restoranları gibi aile ortamları için harika, küçük masalar ise akşam yemekleri doğal olarak yakın oldukları için daha romantik bir ortam oluşturur.Bir restoran sandalyesi asla çok ağır olmamalıdır. Masasının altından içeri ve dışarı çekmek kolay olmalı. Bu, koltuk pozisyonunu kendi konforlarına göre kolayca ayarlayabilen müşterileriniz için servisi geliştirir. Hafif sandalyeler ayrıca zemine verilen zararı azaltır ve sandalyenin kendisine baskı yapar. Sonuç bir sandalye seçmek yeterince zor. Bir masa seçmek de aynı derecede zor. Tüm tesisin döşenmesi daha zordur. Sağladığımız tek şey bir iç mekan sandalyesi için basit bir liste. Her zaman olduğu gibi, gerçek hayat çok daha karmaşık.

Mekanınız için daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.