Cafe Mobilyaları Alırken 7 İpucu

Bir cafe kurarken ya da yeniden tasarlarken, cafe mobilyaları satın almak, ciddiye almanız gereken bir husustur. Yiyecek ve içecek tekliflerinizin yanı sıra, mobilyanız işinizin başarısını belirlemeye yardımcı olabilir. Buna göre, cafe mobilyaları alırken, göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

Kat Alanı ve Yerleşim

Döşeme alanı, sadece alacağınız mobilya tipini değil aynı zamanda büyüklüklerini ve miktarlarını da belirlemenize yardımcı olacaktır. Müşterilerinizin rahatça dolaşabilmeleri için yeterli yer olduğundan emin olmalısınız, çünkü kimse kalabalık veya iyi düzenlenmiş bir alanda kalmak istemez. Müşteriler ve sunucular, masa ve sandalyelere çarpma ve yiyecek ve içecekleri devirme riski olmadan bölgeyi dolaşabilmelidir.


Stil

Müşterilerin cafeye girdiklerinde ilk fark ettiği şey içecekleriniz veya hizmetiniz değil, cafenizin fiziki yönüdür. Stil, cafenizin ortamını belirlemeye yardımcı olur, bu nedenle kuruluşunuzun her yönüne, özellikle mobilyanıza iyi bir şekilde çevrildiğinden emin olmanız gerekir. Piyasada pek çok cafe mobilyası var ve geleneksel rotaya gitmek mi yoksa biraz daha deneysel mi olmak istediğinizi seçme özgürlüğüne sahipsiniz.


Konfor

Sandalyeleriniz ne kadar güzel olursa olsun, müşteriler yalnızca rahatlarsa onları seveceklerdir. Müşteriler rahatlamak ve gevşemek için cafenize giderler, o yüzden tam da bunu yapacak rahat mobilyalar seçin. Sandalyeleri satın almadan önce, yeterince rahat olup olmadıklarını belirlemek için önce üzerinde oturarak onları test edin.

İşlevsellik

Bir sebepten dolayı mobilya satın alıyorsunuz, o nedenle sezondan bağımsız olarak iyi çalışacak olanları seçin. En iyi bahis, gerektiğinde kolayca hareket ettirilebilen ve saklanabilen istiflenebilir cafe mobilyasıdır. Bu, özellikle çeşitli büyüklükteki grupları barındırmak ve ayrıca cafenizi temizlemek ve bakımını yapmak için önemlidir. Yeterli dış mekan alanınız varsa, hem iç hem de dış mekanda kullanım için cafe sandalyelerine yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Kalite ve Dayanıklılık

Sadece bir süre dayanacaklarsa mobilya satın almanın faydası yoktur. Uzun süre dayanacak dayanıklı malzemelerden yapılmış kaliteli mobilyalara yatırım yaparak sürekli değişim veya tamirden kaçının. Dayanıklılık özellikle, mobilyaların bazen kabaca idare edilebildiği yüksek trafikli yerler ve ayrıca öğelere maruz kalabilecekleri dış mekan oturma alanları için önemlidir.

Renk

Renk seçenekleriniz cafenizin temasına bağlı olacaktır. Sadece mekanınızın estetiğine değil, aynı zamanda genel atmosfere de katkıda bulunur. Rengin insanlar üzerinde psikolojik bir etkisi vardır, bu yüzden insanları bilinçsizce cafenizden uzaklaştıracakları seçmemeye özen göstermelisiniz. Sıcak renkler en iyi şekilde çalışır. Örneğin kırmızı, müşteriyi daha fazla yemeye teşvik ederek iştahı artırır. Turuncu, diğer taraftan, sosyal etkileşimleri ve konuşmaları teşvik eder. Cafenizin modaya uygun olmasını istiyorsanız, yıl için en son renk önerilerini inceleyin. Yılın rengi ve Pantone tarafından her yıl serbest bırakılan renk eşleşmelerine bakmak isteyebilirsiniz. 2019 yılı için önerilen mobilya ve renkler hakkındaki makalemizden bazı fikirler edinebilirsiniz.

Ödenebilirlik

Mobilya, cafeterya için bir yatırımdır, ancak mutlaka bir servet harcamanız gerektiği anlamına gelmez. Bütçenizi belirlerken, özelleştirmeler, teslimat ve bakım gibi diğer maliyetleri dikkate almayı unutmayın.Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak, ne tür bir cafe mobilyasına ihtiyacınız olacağını tam olarak belirleyebileceksiniz. Cafeniz için mükemmel mobilyayı bulmanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.