Banket Masa Teknik Bilgileri

Düğün salonlarında, organizasyon firmalarında, otellerin toplantı ve konferans salonlarında sıklıkla karşılaştığımız banket masalar; yuvarlak, dikdörtgen ve kare şeklinde üretilebilirler.

En çok tercih edilenler; 100cm(4 kişi), 120cm(6 kişi), 140cm(7 kişi), 160cm(8 kişi) ve 180cm(10-12 kişi) çapındaki yuvarlak banket masalardır. Bunların dışında; 80x80cm, 90x90cm kare ve 45x120cm, 50x180cm, 80x160cm ve 80x180cm dikdörtgen banket masalar da vardır. Banket masa tablaları genellikle 18 mm mdf lamdan imal edilir. Tabla kenarlarına 1 mm pvc bant çekilir.Kenarı alüminyum çemberle kaplanan banket masalar da vardır fakat daha pahalı oldukları için pek tercih edilmezler. Banket masaların katlanır metal ayakları, statik boyalıdır. Tabla rengiyle uyumlu olacak şekilde, banket masa ayaklarında siyah, beyaz ve gri en çok kullanılan renklerdir. Banket masa ayakları 1,2 mm et kalınlığında ve 32 mm boru çapındadır. Ayakları katlanarak üst üste istiflenebilir, kolayca taşınabilirler. Yerden yükseklikleri 76 cm´dir.

Banket masa seçimi yaparken; mekanınızın alanı, içerdeki kolonlar ve diğer alan azaltan unsurları göz önünde bulundurmanız gerekir. Çok geniş alanlarda yuvarlak banket masa kullanmanız güzel bir oturma planı oluşturmanıza yardımcı olur ve göze hoş gelir. Ancak kolonlarla kesilen ve daha küçük alanlarda 80x160cm(6 kişilik) ve 80x180cm(8 kişilik) dikdörtgen banket masaları seçmeniz, alanı daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.Mdf lam bir iç mekan malzemesi olduğu için, banket masalarınızı dış mekanlarda kullanmamalısınız. Zira, aniden bastıracak bir yağmur banket masalarınıza zarar verir.Dış mekanlarda; plywood(hafif ancak yüksek dayanıklılığa sahip, nem ve suya karşı duyarlı, çevre dostu, ağaç tabakalarından oluşan ve ağacın gövde bölümünün işlenmesi sonucu ortaya çıkan fenol film kaplı kontrplak türü) ya da kontra ahşap kullanmak gerekir.Banket masaların temizliği çok kolaydır. Nemli bir bezle silebilirsiniz.

Mekanınız için en uygun banket masaları tercih etmeniz dileğiyle...