Derin bir tarihe sahip olan Ardahan ili, doğal güzelleri ve de birbirinden güzel, dinlendirici sosyal tesis alanlarıyla da ziyaretçilerine huzurlu bir ortam sunmaktadır.

Bölgede bulunan Kura Nehri, Posof Çayı, Çıldır Karaçay, Çıldır Gölü, Aktaş Gölü, Ardahan Ovası ve Göle Ovası yöreye doğallık katan önemli unsurlar arasında yer alır. Öyle ki bu alanda bulunan sosyal tesis alanlarının büyük bir kısmı da göl ve çayların çevresinde konumlandırılmıştır.

Ardahan ili tarihi hakkındaki ilk bilgiler Taşköprü Köyü civarlarında hüküm sürmüş olan Urartu Kralı 2. Serdur'un kazdırmış olduğu fetih kitabelerinden elde edilmiştir.Ülkemiz açısından kritik bir bölge olan bu ilin 1551 yıllarında Osmanlı topraklarına katıldığı bilinir.Ardana ili üretim konusunda oldukça başarılı bir şehirdir.

Bu nedenle özellikle de mobilya sanayisi her geçen gün hızla gelişmekte ve üretilen koltuk ve berjer modelleri dünyanın dört bir yanına pazarlanmaktadır. Restoran ve çeşitli mekanlarda kullanılan teak sandalyeler ve tornalı masa insanların konforlu bir tatil geçirmelerinde etkili bir unsur olarak kendisini gösterir.

Bizimle İletişim'e tıklayarak bağlantı kurabilirsiniz.