Tarihte pek çok isimle anılan Istanbul adaları Bizans döneminde genellikle sürgün faaliyetleri için kullanılmıştır. Evliya Adaları, Kesis Adaları, Ruh Adaları, Cin adaları, Halka Adaları, Prens Adaları ve Kızıl Adalar diye adlandırılan bu 9 takımada ; bogazın güney agzı ile Izmit Körfezi arasında, Kartal ve Maltepe ilçelerinin tam karsısında bulunan, Istanbul´a uzaklıkları 3 km(Büyükada) ila 13,5 km(Yassıada) arasında degisen ve Istanbul´un kara ile baglantısı olmayan tek ilçesidir.

Heybeliada Sandalye Büyükada Sandalye

Ilçenin %55´i ormanlarla kaplıdır ve Istanbul´un tabir-i caizse akcigerleridir.Burgazadası, Kınalıada, Heybeliada, Büyükada, Sedef Adası, Yassıada, Sivriada, Kasıkadası ve Tavsanadası´ndan olusan Adalar´ın; kıs nüfusu 15.221, yaz nüfusu ise 72.000´dir. Yazın günübirlik ziyaretçilerle nüfusu 140.000´i bulan, Istanbul´un mühim dinlence ve mesire yerlerinden biridir. Yassıada denince maalesef akla demokrasi sehitlerimiz merhum Adnan Menderes, Fatin Rüsdü Zorlu ve Hasan Polatkan gelir. Yassıada ve Sivriada, 14 Aralık 2013 tarih ve 28851 sayılı Resmi Gazete´te yayımlanan kararla `´Demokrasi ve Özgürlükler Adası´´ ismini almıstır.Adalar´da kafe, restoran ve otel gibi birçok ticari işletme bulunmaktadır.

Adalar Sandalyeci

Büyükada´da bulunan Terreca Lido veSedef Adası´nda bulunan Elio Sedef´in tüm mobilya ihtiyaçları, Adalar sandalyeci Palmiye Koçak tarafından tedarik edilmistir. Adalar sandalye imalatçınız Palmiye Koçak Mobilya, sadece sandalye ve masa ihtiyaçlarınız için degil, www.palmiyekocak.com web sitemizden de inceleyebileceğiniz gibi 5.000´den fazla ürün ve 1.000´den fazla referansla hizmetinizdedir.

Sedefadası Sandalye Adalar Sandalyeci

Sandalye, masa, koltuk, sedir, puf, armut minder, chester koltuk, josefin, sezlong, salıncak, dilsiz usak, dresuar, askılık, yan sehpa, orta sehpa, separatör, masa örtüsü, sandalye giydirme, runner ve ofis mobilyaları çesitleriyle size bir telefon kadar yakındır. 0 216 427 75 58 ve 0 543 658 49 47 numaralı telefonlarımızdan bize ulasabilirsiniz.Sizi bir kahve içmeye, Istanbul Pendik E-5 Yanyol´daki showroomumuza bekliyoruz.