Isparta'nın merkezine 61 kilometre uzaklıkta bulunan Aksu ilçesi özellikle de doğal oluşumlu mağaraları ile dikkat çekmektedir. İlçe Anamas Dağları eteklerinde kurulmuştur.

Bu nedenle doğal bir havası vardır. Cafe ve otel gibi işletmeler bu doğallığı korumak adına mekanlarında genellikle ahşap hammaddesinin kullanıldığı masa ve sandalye kullanımına özen göstermektedir.Bölgedeki tarihi ve doğal yerler arasında; Zindan Mağarası, Kybele ve Eurymedon Kutsal Alanı, Roma Köprüsü, Timbriada Antik Kenti, Tynada Antik Kenti, Senitli Yaylası Kalıntıları ve Saklı Cennet Yaka Kanyonu yer almaktadır.

İlçenin höyükleri ile de ünlü olduğunu söylemek mümkündür. Sosyal anlamda aktif bir bölgedir. Öyle ki çay bahçesi ve kantin gibi oluşumların doğal ortamlarda kurulması insanları cezbeden önemli detaylardan biri olmuştur.Genellikle ahşap yapılı malzemelerin tercih edildiği görülmektedir. Ahşap modern sandalye ve banket masa kullanımı yaygındır. Yöresel anlamda gül bitkisinin burada yetişmesinden dolayı doğal güzelliklere önem verilirken dekorlarda da gül motiflerine yer verilmiştir.