Ahşap Sandalyelerin Ahşap Çeşitleri

Posted By: Tarik Koçak Published: 10/05/2019 Times Read: 98 Comments: 0
Meşe ahşap sandalyeler: Meşe ahşap, ahşap sandalyeler yapmak için çok popülerdir. Bunun nedeni kısmen yüksek sertlik derecesine sahip olması ve çok sağlam olmasıdır. Öte yandan, hafif ve doğal renginden dolayı diğer ahşap mobilyalarla iyi bir şekilde birleştirilebilmesi gerçeğinden de kaynaklanmaktadır.

Meşe ahşabı hava koşullarına dayanıklı ve çok sağlam olduğundan, ahşap sandalyeleri iç mekanlarda ve dış mekanda kullanım için kullanabilirsiniz. Meşe odunu orta-parlak ve hatta tanelidir ve son derece dayanıklıdır. Sandalyeler doğal, mumlu veya yağlı halde satın alınabilir. Yabani meşe özellikle mobilya üretimi için popülerdir.


Kayın ağacından yapılmış ahşap sandalyeler: Kayın ağacından yapılmış ahşap sandalyelerde, çoğunlukla kayın veya öz kayın ağacı kullanılır. Kayın ağacının düzgün, kırmızı-kahverengi bir rengi vardır ve sertliğine rağmen çok elastiktir, bu yüzden mobilya üretimi için idealdir. Kayın ağacının parlatılması, boyanması ve boyanması kolaydır, genellikle mühürlü veya boyalı olarak satılan kayın ağacından sandalyeler.Akasya ahşap sandalyeler: ahşap akasya ahşap sandalyeler klasik, zarif bir dekor için mükemmeldir. Akasya ahşabı oldukça karanlıktır ve masif ahşabın üretimi için çok uygundur. Çok sert ve sağlam olmasına rağmen, çok iyi bükülebilir ve işlenebilir. Acacia ahşabı, zararlılara, mantarlara ve olumsuz hava koşullarına karşı yüksek bir dirence sahiptir, bu nedenle özel emprenye olmadan dış mekan kullanımı için kullanılabilir. Acacia ahşap sandalyeler boyanır, fırçalanır veya doğal olarak satılır.

Tags: Ahşap, Sandalyelerin, Ahşap, Çeşitleri

Comments

Write Comment